Nemám zdravotní problém

Gratulujeme !

Aby Váš stav bez zdravotních problémů trval co nejdéle, k tomu Vám pomohou tyto stránky. Držte se všech, v jednotlivých kapitolách uvedených doporučení – nebo alespoň většiny z nich a budete na nejlepší cestě dožít se stáří ve zdraví a plné síle.

Hlavně se ale nenechte zmást obecně přijímaným tvrzením, že pestrá strava zajistí dostatek všech potřebných živin a tím i vitaminů a minerálů. Je nesmyslné a ve svých důsledcích zdraví poškozující. Zlepšení našeho stravování je jistě prvním a nejdůležitějším krokem k zajištění co největšího přísunu životně důležitých látek, přesto se v dnešní době bez vitaminových a jiných výživových doplňků neobejdeme – pokud se nechceme stát fanatiky, kteří plánování a přípravě vhodné stravy a shánění nezbytných surovin věnují většinu svého času.

Jako bonus jsme pro Vás připravili aktualizovanou souhrnnou informaci o obecně nejproblematičtějších bodech současné „moderní“ výživy. Realizace zde uvedených doporučení může ihned podstatně zlepšit kvalitu Vaší výživy !